جدیدترین اخبار در زمینه های مختلف

نماینده ولی فیقه در امور حج و زیارت:مسئله برائت یک مسئله قرآنی است

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
لطفا یک افزونه تاریخ نصب کنید.


کد خبر:


‘;

$.ajax({
type: “Post”,
url: “/NetServices/Ajax.aspx/SendToFriend”,
data: “{data:'” + data + “‘, enterd: ‘” + enterd + “‘ , captcha:'” + captcha + “‘ }”,
contentType: “application/json; charset=utf-8”,
dataType: “json”,
success: function (msg) {

if (msg.d == “”) {
//alert(‘با موفقیت ارسال شد’);
ResultText.innerHTML = “

با موفقیت ارسال شد

“+ divbody;
} else {
alert(msg.d);
ResultText.innerHTML = oldhtml;

}
ctl00_ctl00_ContentPlaceHolder_ContentPlaceHolder_NewsContent4_Ajaxsendfriend_uc1_Captcha_US1_chanagesecurecode();

},
error: function () {
ResultText.innerHTML = “error”;
}
});

}

function ShowPopup(layer, obj) {

$(“.popup”).colorbox({ width: “350px”, inline: true, href: “#ResultText” });
//var objLayer = document.getElementById(layer);
//doPopup(objLayer,obj)
}

مراسم برائت از مشرکین امروز با قرائت پیام مقام معظم رهبری و حضور پرشور زائران ایرانی در سرزمین عرفات برگزار شد.
به نقل معلم تهران از پایگاه اطلاع رسانی حج، دراین مراسم که رئیس سازمان حج و زیارت، نمایندگان بعثه های مرجع عظام تقلید و جمع کثیری از زائران ایرانی خانه خدا حضور داشتند حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسکر در سخنانی با استناد به آیات قران کریم اظهارکرد: یکی از درس هایی که باید از زندگی حضرت ابراهیم خلیل بیاموزیم برائت و بیزاری از دشمنان و مشرکان است.
نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت از دشمنی با خدا و اعمال و رفتار شرک آلود مشرکان بعنوان دو ملاک مورد تاکید قرآن کریم یاد کرد و گفت: لفظ برائت در آیات متعدد قرآن کریم آمده است و برای مومنان در طول تاریخ درس و راهنماست؛ قرآن برائت جستن ابراهیم از مشرکان را اسوه حسنه برای مومنان معرفی کرده است.
حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسکر با بیان آیاتی از سوره برائت تصریح کرد: دستور قرآنی و وظیفه همه مسلمانان است که در برابر کفار ومشرکان بایستند و درمیان خود مهربانه و رئوفانه عمل کنند، در سنت پیامبر و سیره ائمه معصومین و در ادعیه هم این مسئله فراوان آمده است .
او با اشاره به اینکه رسول خدا (ص) امیرمومنان علی (ع) را امر فرمود تا در روز دهم سال نهم هجری در محل جمرات بایستد و سیزده آیه از سوره برائت را قرائت کند، افزود: پیش از آن هم رسول اکرم(ص) فرمود: «لایؤدی عنی ألا رجل من أهل بیتی» اعلام برائت را فردی از اهل بیت من باید ابلاغ کند و حضرت علی قدرتمندانه این کار را کرد.
او با اشاره به احادیثی از امام صادق و امام رضا (علیهم السلام) افزود: محبت اولیای خدا امری واجب و دشمنی با دشمنان خدا و اظهار برائت و اعلام بیزاری امری ضروری است و ادعیه ما سرشار از برائت جستن از مظاهر شرک و بت پرستی است.
سرپرست حجاج ایرانی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه برخی ما را متهم می کنند که حج را سیاسی می کنیم، تصریح کرد: مابارها اعلام کرده ایم و رهبران ما گفته اند که حج مکان طرح مسایل قومی و فرقه ای نیست ، حج ، کانون وحدت است، به ما دستور داده اند در نمازهای جماعت اهل سنت حضور پیدا کنیم و دست دوستی و برادری به سوی برادران مسلمان درکنار خانه خدا دراز کنیم.
او با تاکید براینکه از حج می توان بهره های فروان برد و امیدواریم این زمینه فراهم شود، اضافه کرد: اگر ما مسئله برائت را مطرح می کنیم برای این است که به وظیفه قرآنی خود عمل می کنیم. امروز لات و عزائی وجود ندارد لیکن باید از هرچه سمبل بت پرستی و شرک است، برائت جست.
حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسکر تصریح کرد:‌ همان طور که بنیانگذار انقلاب اسلامی امام خمینی(قدس سره) تاکید کردند،‌ مسلما حج بی روح و بی تحرک و قیام، حج بی برائت حج بی وحدت و حجی که از آن هدم کفر و شرک بر نیاید حج نیست.
حجت الاسلام و المسلمین قاضی عسکر در پایان سخنان خود پیام حج حضرت آیت الله خامنه ای مقام معظم رهبری را درجمع زائران ایرانی قرائت کرد.
اجتمام**1933*شبس*1488 *دریافت: بهروز سلطانیان* انتشار دهنده: بهمن بامداد**

انتهای پیام /*