جدیدترین اخبار در زمینه های مختلف

هادی‌پور: عملکرد تیم ملی در گرندپری خوب بود/ شانس مدال گرنداسلم نداشته باشم، شرکت نمی کنم

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
لطفا یک افزونه تاریخ نصب کنید.

ملی‌پوش تکواندوی ایران گفت: با مدال‌هایی که در گرندپری کسب شد، عملکرد تیم ملی رضایت بخش است و اگر فکر کنم در گرنداسلم شانس مدال ندارم، شرکت نمی‌کنم.

آرمین هادی‌پور در گفت و گو با ایسنا، با اعلام رضایت از عملکرد تیم ملی تکواندوی ایران، در مرحله‌ی سوم مسابقه‌های گرندپری که به میزبانی لندن برگزار شد، توضیح داد: خوشبختانه با دو مدالی(یک نقره و یک برنز) که در این رقابت‌ها گرفتیم به نظر من عملکرد تیم ملی خوب بود. خدا را شکر می‌کنم که دست خالی از این مسابقه‌ها برنگشتیم.

او همچنین درباره‌ی عملکرد خود در رقابت‌های تکواندی گرندپری لندن گفت: توانستم در این تورنمنت مدال نقره را کسب کنم که خدا را شکر می‌کنم اما می‌توانستم برای کاروان ایران طلا کسب کنم که نشد. در ثانیه‌های آخر مسابقه یک ضربه‌ی بالا به سرم خورد که به نظر من نخورد اما امتیاز آورد و مدال طلا از دستم خارج شد. از عملکرد خودم راضی هستم ولی می‌توانست پایان بهتری داشته باشد.

ملی‌پوش تکواندوی ایران با اشاره به سطح بالای مسابقه‌های گرندپری اظهار کرد: رقابت‌های تکواندوی گرندپری راحت نیست و همه‌ خوب‌ها از سراسر دنیا می‌آیند تا کسب مدال کنند. در این میدان همه‌ی مدال‌ها به یک کشور نمی‌رسد و مدال‌ها در بین کشورهای مختلف پخش می‌شود. نباید از همه‌ی ملی‌پوشان انتظار کسب مدال داشته باشیم. تکواندو در کل دنیا جا افتاده است و پیشرفت زیادی داشته اما انتظارات از تیم ملی ایران بالا است. با این حال استعدادهای خوبی در تکواندو، خصوصاً تیم ملی داریم که می‌توان به آینده امیدوار بود.

او درباره‌ی شرایط تمرینات و اردوهای تیم ملی تکواندو گفت: شرایط اردوهای تیم ملی خوب است اما می‌تواند بهتر از این‌ها باشد. با این حال به نظرم کاستی‌های زیادی نداریم و فدراسیون در توان خود از تیم ملی حمایت می‌کند.

دارنده‌ی مدال نقره‌ی مسابقه‌های گرندپری لندن درباره‌ی عملکرد فرزان عاشورزاده نیز گفت: مبارزات تکواندو برد و باخت دارد، یک ورزشکار حرفه‌ای این را می‌داند و خود را برای همه‌ی شرایط آماده می‌کند. عاشورزاده خوب مبارزه کرد ولی سر یک اتفاق نتیجه را به حریف خود واگذار کرده و باخت. شاید الان کارشناسان  دلیل باخت فرزان را کم کردن بیش از حد وزن او اعلام می‌کنند اما اگر او با همین وزن به برتری می‌رسید، همه‌ی آن‌هایی که الآن منتقدان این کار او هستند از عاشورزاده تعریف می‌کردند.

هادی‌پور درباره‌ی دور جدید اردوهای تیم ملی تکواندو که برای حضور در مسابقه‌های انتخابی گرنداسلم تکواندو برگزار می‌شود، توضیح داد: تقریباً چهار تا پنج روز است که اردوهای جدید خود را شروع کرده‌ایم. تمام تلاش خود را می‌کنیم تا تمرینات را بهتر و با جدیت بیشتری پیگیری کنیم و با آمادگی صد در صد راهی مبارزات انتخابی بشویم. من نیز تلاش خود را برای کسب سهمیه می‌کنم و بعد از آن به خدا بستگی دارد. باید با تمرکز زیاد در مسابقه‌های انتخابی حاضر شویم تا به تورنمنت گرنداسلم راه پیدا کنیم.

او افزود: من خودم اگر بعد از انتخابی‌ها هم یک لحظه فکر کنم که در این رقابت‌ها شانسی برای کسب مدال ندارم، عقب می‌کشم و در مسابقه‌ها حاضر نمی‌شوم.

تکواندوکار تیم ملی ایران با بیان اینکه مسابقه‌های گرندپری را بیشتر از گرنداسلم قبول دارد، اظهار کرد: رقابت‌های گرنداسلم فقط از نظر مالی می‌تواند به ورزشکاران کمک کند ولی تورنمنت‌های گرندپری برای امتیازات و رنکینگ المپیک تکواندوکاران خوب است. به نظر من سطح مبارزات در رقابت‌های گرندپری بالاتر از گرنداسلم است چون بحث مسائل فردی ملاک نیست و تکواندوکار برای کشورش می‌جنگد. البته، این به معنای پایین بودن سطح رقابت‌های گرنداسلم نیست.

آرمین هادی‌پور در پایان این گفت وگو با اعلام رضایت از نحوه‌ی برگزاری لیگ تکواندوی امسال به روش جام جهانی، تصریح کرد: روش جام جهانی یک سبک جدید است که در همه‌ی رده‌ها و اکثر کشورها برگزار می‌شود. مسابقه‌های جام‌جهانی تکواندو با این روش برگزار می‌شود و اگر می‌خواهیم نتیجه‌ی خوبی در جام جهانی کسب کنیم باید مسابقه‌های خود را در داخل کشور تا حد امکان با این روش برگزار کنیم. با سبک انفرادی نمی‌توان در جام جهانی نتیجه گرفت و باید روش مبارزات تیمی تکواندو در ایران پیشرفت کند.

انتهای پیام